Waga

Waga to znak żywiołu Powietrza o jakości kardynalnej. Planetarnym patronem tego znaku jest Wenus, co jest źródłem talentów artystycznych, równowagi i harmonii wewnętrznej. Cechy te w powiązaniu z ogładą towarzyską pochodzącą z żywiołu Powietrza dają umiejętności dyplomatyczne oraz talent do mediacji, które pozwalają Wadze wprowadzać harmonię i równowagę także na zewnątrz. Talenty artystyczne i zamiłowanie do tańca i muzyki łączą się u Wagi właśnie z tą potrzebą zachowania równowagi i harmonii. Waga jest jednakże znakiem żywiołu Powietrza co jest jednocześnie źródłem rozwiniętego intelektu, który jest przez nią wykorzystywany głównie jako narzędzie mediacyjne do rozbrajania konfliktów i szukania kompromisowych rozwiązań. W ten sposób znak ten skutkuje w harmonijnym współdziałaniu uczuć i emocji z intelektem.

Przejawienie się cech znaku Wagi lub ich brak, jak w przypadku każdego innego znaku zależny jest od usytuowania planet, Księżyca i Słońca w obrębie tego znaku. Dla przykładu Księżyc znajdujący się w Wadze może znamionować uprzejmą, refleksyjną naturę skłonną do fantazjowania i ulegania wpływom, podczas gdy obecność Plutona w tym znaku skutkuje umiejętnością kierowania postępowaniem innych ludzi oraz skłonnością do wykorzystywania znajomości do realizacji osobistych celów.

W najbardziej ogólnej perspektywie oddziaływanie Wagi wiąże się z tym wszystkim co robi się wspólnie, zgodnie i harmonijnie. Znak ten pozwala łączyć różne energie do zgodnej pracy dla osiągnięcia wspólnych celów.

Cechy pozytywne Wagi to uprzejmość, zdolność łagodzenia konfliktów, zdolności artystyczne, równowaga wewnętrzna, łatwość adaptacji, towarzyskość, dar wymowy, tolerancyjność.

Cechy negatywne znaku Wagi to lenistwo, kłamliwość, gadatliwość i pustosłowie, niezdecydowanie.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem to znaczy, że Słońce znajdowało się w nim podczas Twoich urodzin. Księżyc i planety mogły jednak znajdować się w innych znakach dając Ci wiele różnorodnych cech odpowiadających różnym znakom i różnie się przejawiających. Znak urodzenia to prosty podział wszystkich ludzi na 12 grup. Jest to olbrzymie uproszczenie!

Pamiętaj, że znaki zodiaku oddziałują na wszystkie planety i dlatego ważne jest rozłożenie wszystkich planet wśród gwiazd, a nie jedynie pozycja Słońca!  • Przeczytaj opis planety rządzącej tym znakiem: Wenus.
  • Poczytaj o podziale i klasyfikacji znaków zodiaku.
  • Zobacz opis kolejnego znaku zodiaku: Skorpion.


© Horoskopium | Design by Horoskopium | NGC 1977