Ryby

Ryby to znak zamykający zodiakalny cykl. Należy on do żywiołu Wody i jest znakiem o jakości zmiennej. Ryby są ofiarne i zdolne do poświęceń dla innych, choć z powodu introwertyczności niesionej przez ich planetę opiekuńczą, którą jest Neptun, nie zawsze bywają towarzyskie. Jest jeden z wielu przypadków zagadkowych sprzeczności wewnętrznych jakie wiążą się z silnym oddziaływaniem tego znaku. Innym skutkiem władania tym znakiem przez planetę Neptun jest zainteresowanie rzeczami tajemniczymi, głębią ludzkiej psychiki i podświadomości, mistycyzmem, magią i zjawiskami paranormalnymi.

Ryby wolą ogólne odczucia od szczegółowej wiedzy i kierują się raczej swoją intuicją niż intelektem. Choćiaż jednocześnie obecność Merkurego w tym znaku może dawać zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Ryby mają w sobie coś z idealisty, którego wzrosk sięga poza znaną nam rzeczywistość o dobrze określonych kształtach. W świecie Ryb rzeczy są niejasne, mają rozmyte kontury, nigdy nie zostają ukończone i zmieniają się jedne w drugie. Cecha ta przy pobycie Merkurego w znaku może wskazywać na wynalazczość opartą o niekonwencjonalne zastosowanie istniejących rozwiązań.

Inaczej będzie się przejawiała energia Ryb gdy przebywa w nich Księżyc. Znamionował on wtedy będzie dar introspekcji, zmienność nastrojów, współczucie, uległość i potencjały parapsychiczne.

Cechy pozytywne tego znaku to uzdolnienia artystyczne, gotowość do poświęceń, romantyczność, ponadprzeciętna intuicja, postępowość, uduchowienie, subtelność, idealizm, empatia, inspiracja.

Cechy negatywne znaku Ryb to między innymi zmienność, apatyczność, uległość, bojaźliwość, brak logiki, niespójność rozumowania, irracjonalizm i skłonność do ulegania stresowi oraz wynikające stąd nerwice.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem to znaczy, że Słońce znajdowało się w nim podczas Twoich urodzin. Księżyc i planety mogły jednak znajdować się w innych znakach dając Ci wiele różnorodnych cech odpowiadających różnym znakom i różnie się przejawiających. Znak urodzenia to prosty podział wszystkich ludzi na 12 grup. Jest to olbrzymie uproszczenie!

Pamiętaj, że znaki zodiaku oddziałują na wszystkie planety i dlatego ważne jest rozłożenie wszystkich planet wśród gwiazd, a nie jedynie pozycja Słońca!  • Przeczytaj opis planet rządzących tym znakiem: Neptun, Jowisz.
  • Poczytaj o podziale i klasyfikacji znaków zodiaku.
  • Zobacz opis kolejnego znaku zodiaku: Baran.


© Horoskopium | Design by Horoskopium | NGC 1977