Panna

Panna to znak żywiołu ziemi o jakości zmiennej. Oddziaływanie Panny przynosi więc sporą dozę przyziemności, przywiązanie do codziennych rytuałów i obowiązków. Rządzący tym znakiem Merkury obdarza inteligencją i logiką, która aplikowana jest jednak nie do świata abstrakcyjnych i subtelnych idei, lecz służy uporządkowaniu codziennego życia i pracy. Może skutkować to zarówno pracowitością i rzetelnością jak i pedanterią. To jak przejawi się oddziaływanie Panny, tak jak w przypadku innych znaków, wiąże się zasadniczo z istnieniem pozytywnych i negatywnych aspektów planet, które właśnie się w tym znaku znajdują.

Panna daje zdolność do krytycznego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość co wraz z ciężką pracą często może być źródłem wielkich sukcesów.

Sposób oddziaływania tego znaku na różne planety jest porządkujący, niosący praktyczność i porządek. I tak na przykład Księżyc w Pannie często będzie sugerował górowanie trzeźwego umysłu nad uczuciem, które może rodzic zahamowania i opory, a obecność Wenus może oznaczać przesadną moralność i cnotliwość oraz krytycyzm przy wyborze partnera.

Cechy pozytywne niesione przez energie tego znaku to rozsądek, systematyczność, pracowitość, opanowanie, rzetelność, inteligencja i odpowiedzialność.

Do cech negatywnych związanych ze znakiem Panny należą między innymi pedanteria, zbytnie przywiązanie do regularnych rytmów aktywności, które może zabijać inwencję i siły twórcze oraz skrytość.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem to znaczy, że Słońce znajdowało się w nim podczas Twoich urodzin. Księżyc i planety mogły jednak znajdować się w innych znakach dając Ci wiele różnorodnych cech odpowiadających różnym znakom i różnie się przejawiających. Znak urodzenia to prosty podział wszystkich ludzi na 12 grup. Jest to olbrzymie uproszczenie!

Pamiętaj, że znaki zodiaku oddziałują na wszystkie planety i dlatego ważne jest rozłożenie wszystkich planet wśród gwiazd, a nie jedynie pozycja Słońca!  • Przeczytaj opis planety rządzącej tym znakiem: Merkury.
  • Poczytaj o podziale i klasyfikacji znaków zodiaku.
  • Zobacz opis kolejnego znaku zodiaku: Waga.


© Horoskopium | Design by Horoskopium | NGC 1977