Lew

Lew to znak żywiołu Ognia o jakości stałej. Jest więc to Ogień w pełni swej manifestacji. Nic więc dziwnego, że znakiem tym rządzi Słońce. Jest to znak, który skupia w sobie siłę i silne cechy ludzkiej psychiki takie jak silna wola, odwaga, sprawne wykorzystywanie talentów, przedsiębiorczość i umiejętność skupienia na celu. Symbolika Lwa jak i rządzącego nim Słońca związana jest ze świadomością i autokreacją poprzez projekcję umysłu ku światowi zewnętrznemu. Wiąże się to często z ambicją i chęcią imponowania innym. Lew jest znakiem silnie wzmagającym ekstrawertyzm.

Wśród innych znaków wyróżnia Lwa energia i aktywność. Aktywność Lwa może się różnie przejawiać w zależności od energii planet, którymi jest obsadzony. Jeśli, dla przykładu, znajduje się w nim Merkury osoba będzie miala silny, zdeterminowany i świadomy celu umysł i będzie starać się być autorytetem. Natomiast obecność Neptuna w Lwie może dawać poczucie misji i umiejętność roztaczania opieki nad słabszymi.

Oddziaływanie tego znaku powoduje skupienie energii na świadomym celu i pełne determinacji dążenie do niego.

Cechy pozytywne związane z Lewm to koncentracja, silna wola, odwaga, dynamiczność, świadomość wytyczonych celów, dochowywanie umów i postanowień.

Cechy negatywne, które mogą się pojawić przy obsadzeniu tego znaku źle aspektowanymi planetami to dominacja, przerost ambicji, megalomania, egocentryzm, samozadowolenie i brak poszanowania innych.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem to znaczy, że Słońce znajdowało się w nim podczas Twoich urodzin. Księżyc i planety mogły jednak znajdować się w innych znakach dając Ci wiele różnorodnych cech odpowiadających różnym znakom i różnie się przejawiających. Znak urodzenia to prosty podział wszystkich ludzi na 12 grup. Jest to olbrzymie uproszczenie!

Pamiętaj, że znaki zodiaku oddziałują na wszystkie planety i dlatego ważne jest rozłożenie wszystkich planet wśród gwiazd, a nie jedynie pozycja Słońca!  • Znakiem Lwa rządzi Słońce, przeczytaj także o jego znaczeniu w horoskopie.
  • Poczytaj o podziale i klasyfikacji znaków zodiaku.
  • Zobacz opis kolejnego znaku zodiaku: Panna.


© Horoskopium | Design by Horoskopium | NGC 1977