Koziorożec

Koziorożec jest jednym z trzech znaków żywiołu Ziemi i jednym z czterech znaków jakości kardynalnej. Podobnie jak inne znaki kardynalne reprezentuje to co w jego żywiole podstawowe i pierwotne. W przypadku Ziemi jest to praca i obowiązek. Planetą opiekuńczą tego znaku jest Saturn, symbol ograniczeń i dyscypliny a także doświadczeń i mądrości. Koziorożec wiąże się z odpowiedzialnością i przestrzeganiem zasad i pouczeń mądrzejszych, które pozwalają nabywać doświadczenia, których się samemu nie miało, od innych ludzi. Dobre obsadzenie znaku Kozirożca w horoskopie skutkuje też stałością zasad i wiernością.

Sposób oddziaływania energii tego znaku to siła z uporem i zdecydowaniem brnąca naprzód mimo przeciwności. Siła ta może się różnie przejawiać w zależności od planet znajdujących się w znaku Kozirożca. Przykładowo Wenus owocować będzie wiernością, przywiązaniem i melancholią, podczas gdy Mars dobrą organizacją, ambicją i efektywnością, a skutkiem przebywania w Koziorożcu planety Neptun będzie przesądność, nieuzasadnione lęki oraz patrzenie na dobro ogółu.

Cechy pozytywne tego znaku to pracowitość, sumienność, rzetelność, wierność, przestrzeganie zasad i dochowywanie umów.

Negatywne cechy Koziorożca to między innymi skostniałość, brak poczucia humoru, pesymizm i popadnie w wykonywanie zbyt ciężkiej pracy nie przynoszącej korzyści, lęki.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem to znaczy, że Słońce znajdowało się w nim podczas Twoich urodzin. Księżyc i planety mogły jednak znajdować się w innych znakach dając Ci wiele różnorodnych cech odpowiadających różnym znakom i różnie się przejawiających. Znak urodzenia to prosty podział wszystkich ludzi na 12 grup. Jest to olbrzymie uproszczenie!

Pamiętaj, że znaki zodiaku oddziałują na wszystkie planety i dlatego ważne jest rozłożenie wszystkich planet wśród gwiazd, a nie jedynie pozycja Słońca!  • Przeczytaj opis planety rządzącej tym znakiem: Saturn.
  • Poczytaj o podziale i klasyfikacji znaków zodiaku.
  • Zobacz opis kolejnego znaku zodiaku: Wodnik.


© Horoskopium | Design by Horoskopium | NGC 1977